Citroën BX 19 TRS / perfektní původní originální stav / 8 900€

Citroën BX byl slavnostně představen pod Eiffelovou věží 23. září 1982. Uskutečnila se tak snaha vytvořit efektivní auto s pohodlným řízením a charakterem automobilky Citroën.  Citroën popisoval tvar svého BX, dílo karosárny Bertone, jako „půl cesty mezi uměním pro umění samotné a ultra banálním stylem“ který „ukazuje originalitu bez výstřednosti“.  Hydraulické odpružení je kapitola sama pro sebe. V dnešní době je velmi kritizováno díky neznalosti v dřívějších dobách a špatnému servisu. Přitom skýtá jedno z nejpohodlnějších svezení a možnost změny světlé výšky je nepřekonatelná. S ní je možné zdolat i obtížnější terén anebo lehce vyměnit kolo. Navíc díky hydraulickému odpružení lze při ztrátě kola bez problémů zastavit, aniž by došlo k nehodě. S lehkým servisem hydraulika velmi dobře slouží a při každé jízdě se ocení její vlastnosti.

Konkrétní vozidlo je v absolutně originálním stavu, perfektně zachovalé, samozřejmě po celou dobu garážované a jezděné pouze za sucha. Momentálně namontován nový motor u specializované firmy zabývající se klasickými vozy Citroën.  Přivezeme na zakázku. Cena je za vozidlo.

I když se vyrobilo více jak 2,3 miliony kusů, dnes jich je v celé Evropě k mání pouze pár jednotek možná desítek kousků, tudíž vozidla v původní a perfektním stavu prakticky neexistují.

First Name:
Pavel
Last Name:
Hruška
Telefon:
+420602722716